• slayt slayt
  • slayt slayt
AKUTERAPİST'TEN / Proloterapi Nedir?
Proloterapi, kas eklem bileşenlerinin problemlerinde etkin ve güvenilir bir tedavi yöntemidir.

Proloterapi Nedir?

Proloterapi latince ‘’proliferasyon’’ ve ‘’terapi’’ kelimelerinden türemiştir. Ligament ve tendonların rejenerasyonunu tetikleyen bir enjeksiyon yöntemidir. Hasarlanmış ligaman, tendon ve eklemlere solüsyon enjeksiyonu ile, yani yara iyileşme mekanizmalarının tıbbi müdahale ile (yatrojenik) yeniden uyarılmasıdır.

Proloterapi ile vücudumuzu hareket ettiren kaslarımızın güç aldığı veya güç uyguladığı alanlardaki  kronikleşmiş doku hasarlarının onarımı hedeflenir.

Kasla kasın hareket ettirdiği veya güç almak için kullandığı kemik doku arasında yer alan ve entezis olarak ifade edilen bu dokunun uyarılmasıyla dokuda kabul edilerek kronikleşmiş hasar reddedilir ve yeniden yenileyici bir faaliyet başlar. 

Tedavi kapsamına eklemler ve eklem bileşenleri dahil edilir. Haliyle gerek travmaya bağlı olan, gerekse romatizmal olmayan her türlü eklem-kas dejenerasyonlarında güvenle kullananılan, etkin, onarıcı bir tedavi yöntemidir.

Tedavide kullanılan maddeler nelerdir?

Tedavide insan vücudu için oldukça güvenli olan ve birçok serumun içeriğinde bulunan dekstroz kullanılır. Dekstroz bir şeker türüdür. Bu zararsız molekül enjekte edildiği yerde önce irritasyon yapar. Yaklaşık 24 saat kadar sürecek olan bu uyarım esnasında ağrı duyulması normaldir.

Tedavide kullanılan irritan solusyonla kasların en kritik noktasındaki doku uyarılır. İrritasyonu dokuda uyanma takip eder ve hücre düzeyinde bir onarım başlar.

Bu onarım dokuyu yavaşça orijinal haline çevirir. Uyarıcı madde olarak ozonlanmış serum gibi, vücudun tümüyle kendi ürünü olan maddeler de kullanılabilir.

Kaç seans yapılır?

Standart protokol 3 seanstır. Birinci seansı takiben 10-15. günde ikinci seans uygulanır. Üçüncü seans genellikle ilk seanstan 30-45 gün sonra uygulanır.

Bu sayfadaki metinler ve görseller bilgilendirme amaçlıdır; teşhis amaçlı kullanılamaz.

RANDEVU BİLGİ

09:00 - 21:00 arası iletişim numaralarımızdan randevu alabilirsiniz.

İLETİŞİM

Göztepe Mahallesi, Tütüncü Mehmet Efendi Caddesi, No: 60, Ekrem Bey Apartmanı, Daire: 2

Kadıköy/İstanbul

(Göztepe Tren İstasyonu ile Bağdat Caddesi arasında,
eski tren istasyonuna 150 metre mesafede, antik bir köşk olan İş Bankası'nın yanı)


Tel : +90 (216) 360 7303
Gsm : +90 (543) 768 1200

info@akuterapist.com.tr
Dr. Mehmet Salih Özaytürk | Proloterapi Nedir?
Akupunktur - Ozon - Mezoterapi - Proloterapi
Her hakkı mahfuzdur © 2019 Akuterapist
Programlama deSen