• slayt slayt
  • slayt slayt
AKUTERAPİST'TEN / Mezoterapi Nedir?
Mezoterapi, hastalığın tanısı konulduktan sonra, hedef organa yönelik ve tedavi amacına uygun olarak seçilen ilaç karışımının, bölgesel olarak küçük dozlarda, özel iğneler kullanılarak ve özel bir teknikle cilt içine verilme yöntemidir.

Mezoterapi Nedir

Mezoterapi ismini mezoderm denilen derinin orta tabakasından alır ve derinin bu tabakasına yönelik girişimsel tedavileri kapsar. Hastalığın tanısı konulduktan sonra, hedef organa yönelik ve tedavi amacına uygun olarak seçilen ilaç karışımının, bölgesel olarak küçük dozlarda, özel iğneler kullanılarak ve özel bir teknikle cilt içine verilme yöntemidir.

Mezoterapi ile bölgesel organ patolojilerinin tedavisi hedeflenir. Ya da uygulama alanındaki derinin onarımı sağlanır.

Uygulama sonrasında derinin orta tabakasında bulunan kılcal damar uçlarına ulaşan ilaç, süratle etkisini gösterir. Kışın yağan karın yavaşça erimesiyle toprağı suya doyurmasında olduğu gibi, emilimin yavaş olduğu bu bölgeye yapılan düşük doz ilaç enjeksiyonlarıyla yüksek verim elde edilir. Yavaşça çevreye yayılan etken maddeler kesintisiz ve yoğun bir terapiye dönüşür.

Estetik amaçlı mezoterapide ilerleyen yaşla birlikte yüz derisinde oluşan gevşemeler ve sarkmalar ameliyatsız onarılır.

Tedavide kullanılan maddeler nelerdir?

Modern tıpta kas içine veya damara uygulanan ilaçların tümü mezoterapide kullanılabilir. Hastanın problemine yönelik etken madde hekim tarafından belirleneceği gibi birden fazla etken madde tercih edilerek ve doğru tekniklerle karıştırılarak mezoterapi yöntemiyle uygulanabilir.

Estetik amaçlı uygulamalarda ilaç kapsamında olmayan, kollajen sentezini uyaran veya doğrudan kollajen içeren, tümüyle mezoterapi yöntemi için üretilmiş maddeler veya karışımlar da uygulama kapsamında yer alır.

Her probleme yönelik uygulama tipi ve sayısı değişeceğinden kaç seansta uygulanacağını rahatsızlığın durumuna göre hekim belirler.

Hangi ülkelerde kullanılmaktadır

Mezoterapi ilk olarak keşfedildiği ve halen en yüksek uygulama oranına sahip olan Fransa’da daha çok hareket ve iskelet sisteminin ağrılı patolojilerinde kullanılır. Günümüzde estetik uygulamaların sıklığının ve çeşitliliğinin ağrı tedavisinin önüne geçtiği söylenebilir.

Halen, Fransa, İngiltere, Almanya, İspanya gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra, Güney Amerika, Japonya gibi ülkelerde ve ülkemizde hekimlerce uygulanmaktadır.

Bu sayfadaki metinler ve görseller bilgilendirme amaçlıdır; teşhis amaçlı kullanılamaz.

RANDEVU BİLGİ

09:00 - 21:00 arası iletişim numaralarımızdan randevu alabilirsiniz.

İLETİŞİM

Göztepe Mahallesi, Tütüncü Mehmet Efendi Caddesi, No: 60, Ekrem Bey Apartmanı, Daire: 2

Kadıköy/İstanbul

(Göztepe Tren İstasyonu ile Bağdat Caddesi arasında,
eski tren istasyonuna 150 metre mesafede, antik bir köşk olan İş Bankası'nın yanı)


Tel : +90 (216) 360 7303
Gsm : +90 (543) 768 1200

info@akuterapist.com.tr
Dr. Mehmet Salih Özaytürk | Mezoterapi Nedir?
Akupunktur - Ozon - Mezoterapi - Proloterapi
Her hakkı mahfuzdur © 2019 Akuterapist
Programlama deSen